Ubytování         

Národní park

České Švýcarsko

Evropská  excelentní destinace  nejvyšší kvality v Česku.

 

        Penzion Kyjovská terasa

Kontakt- mapa

                                               penzion a hostinec                                                  
                                               
Kyjovská terasa                                   
                                                              Ceník - zde                                                                  

 Penzion Kyjovská terasa   

 

    Nabízíme ubytování (i pro Vaše psy) v objektu, které byl náročně a citlivě rekonstruován. Při této rekonstrukci vynikly unikátní jak zděné tak i roubené prvky budovy. Stavba byla znovu navrácena atmosféra starých časů, kterou  umocňuje i dobový nábytek. Máte tak možnost nahlédnout do minulosti při využití komfortu současnosti.

Prožijte svou dovolenou v útulném venkovském prostředí.

 

 

---------------------------------------------------

 

Českosaské Švýcarsko - znovu objevená divočina

 

    Britské nakladatelství Bounty Books přidalo České Švýcarsko k pěti stovkám míst v divočině, která stojí za to navštívit. V populární cestovatelské ediciRůžovský vrch, foto M. Rak "Must visit 501" ho zařadilo do nové publikace "Wild places" vedle Yosemitského národního parku v USA, jihoamerických Galapág nebo slovenských Pienin a Malé Fatry".

 

 

 

MF Dnes 3. 1. 2014

 

 

 

Národní park  České Švýcarsko

 

    byl vyhlášen k 1. 1. 2000, 97% jeho rozlohy zaujímají lesy. Sídlem Správy Národního parku je město Krásná Lípa. Hlavním předmětem ochrany v Národním parku České Švýcarsko je unikátní geomorfologie skalního města a na ni vázaná rozmanitost rostlin a živočichů. Typické jsou nesčetné skalní hřbety, kaňony, pískovcové věže a stolové hory strmící nad nedohledným mořem lesů, které doslova ohromí vnímavého návštěvníka. Krajina české křídové tabule je obohacena třetihorními vyvřelinami, mezi nimiž kraluje nejvyšší hora NP České Švýcarsko - Růžovský vrch (619 m, národní přírodní rezervace) s pralesovitými ekosystémy.

    Kaňon Labe ve Hřensku naopak představuje nejnižší místo v ČR (114 m). Na nedostupných skalních ostrozích se zachovaly zbytky přirozených lesů, k vzácným živočichům zde patří např. plch zahradní, sokol stěhovavý, čáp černý, rys ostrovid nebo jinde nevídané druhy hmyzu; z cévnatých rostlin jmenujme alespoň charakteristický rojovník bahenní, šichu černou, violku dvoukvětou nebo čípek objímavý. Typický je hojný výskyt kapraďorostů, charakteristickým druhem území je žebrovice různolistá. Z bezcévných rostlin se setkáváme s četnými druhy mechorostů a s mnoha vzácnými druhy hub.

    Typická je klimatická inverze, kdy studený vzduch stéká na dna roklí a dochází k tzv. zvratu vegetačních stupňů. Následkem toho se v nadmořských výškách okolo 150 m vyskytují podhorské a horské druhy živočichů i rostlin. Neobyčejnou harmonii přírody navíc dotvářejí četné památky lidové architektury - roubené a hrázděné domy s podstávkou v obcích lemujících hranici národního parku.